Διάλεξη του κ. Ναούμ Κοκκάλα και της κ. Αρτέμιδος Χαβιαρά στο ΔΠΜΣ Μουσειολογία

Ο γνωστός συντηρητής του Μουσείου Μπενάκη, Ναούμ Κοκκάλας, ο οποίος έχει συνοδεύσει εκθέματα του Μουσείου Μπενάκη στις περισσότερες γωνιές της γης, και η δρ συντήρησης ‘Αρτεμις Χαβιαρά  (ειδική στον τρόπο που δημιουργούνταν το λαμπρό μέλαν χρώμα στα αγγεία της αρχαιότητας)  θα μιλήσουν σήμερα (17.00-21.00) στο μεταπτυχιακό Μουσειολογία-Διαχείριση Πολιτισμού (αμφιθέατρο ισογείου, Κτίριο Μεταπτυχιακών Πολυτεχνικής Σχολής-τηλ. 2310 […]

Ο γνωστός συντηρητής του Μουσείου Μπενάκη, Ναούμ Κοκκάλας, ο οποίος έχει συνοδεύσει εκθέματα του Μουσείου Μπενάκη στις περισσότερες γωνιές της γης, και η δρ συντήρησης ‘Αρτεμις Χαβιαρά  (ειδική στον τρόπο που δημιουργούνταν το λαμπρό μέλαν χρώμα στα αγγεία της αρχαιότητας)  θα μιλήσουν σήμερα (17.00-21.00) στο μεταπτυχιακό Μουσειολογία-Διαχείριση Πολιτισμού (αμφιθέατρο ισογείου, Κτίριο Μεταπτυχιακών Πολυτεχνικής Σχολής-τηλ. 2310 994364 και 995756) ζητήματα προληπτικής συντήρησης και δέουσας μεταφοράς εκθεμάτων. Η είσοδος είναι ελεύθερη.

φωτ. Ο κ. Κοκκάλας κατά την  συνεργασία μας στο Μουσείο Άγγελου Σικελιανού στη Λευκάδα