Πρακτική άσκηση μεταπτυχιακής μας φοιτήτριας στο MoMA

Kαι μερικά ακόμη καλά νέα πριν ακόμα ολοκληρωθεί ο κύκλος 2010-20. Η καλή μας Αθηνά Γραμματικοπούλου, στην βραχεία λίστα των υποψήφιων για αμειβόμενη θέση πρακτικής στο ΜοΜΑ. Μέσα από ένα μεγάλο πλήθος υποψηφίων από όλο τον κόσμο. Της ευχόμαστε καλή επιτυχία. Τελικά οι διεθνείς θεσμοί μας πάνε: Τα παιδιά μας επανειλημμένως στο Guggenheim-Venice, μια άλλη […]

Kαι μερικά ακόμη καλά νέα πριν ακόμα ολοκληρωθεί ο κύκλος 2010-20. Η καλή μας Αθηνά Γραμματικοπούλου, στην βραχεία λίστα των υποψήφιων για αμειβόμενη θέση πρακτικής στο ΜοΜΑ. Μέσα από ένα μεγάλο πλήθος υποψηφίων από όλο τον κόσμο. Της ευχόμαστε καλή επιτυχία. Τελικά οι διεθνείς θεσμοί μας πάνε: Τα παιδιά μας επανειλημμένως στο Guggenheim-Venice, μια άλλη Αθηνά μας στο Getty-LA, μια Κατερίνα μας στη Βενετία-European Cultural Centre, στις Βρυξέλλες στο “Σπίτι της Ευρωπαϊκής Ιστορίας”, στο Gdansk στο βραβευμένο με το Βραβείο του Μουσείου της Ευρώπης ‘Museum of the Second World War”… μήπως έξω πάμε καλύτερα????