Πρακτική άσκηση της φοιτήτριας μας Κατερίνας Φράγκου στο Γκντανσκ Πολωνίας.

Η φοιτήτρια μας Κατερίνα Φράγκου πραγματοποίησε την περίοδο Σεπτεμβρίου-Νοεμβρίου 2018 την πρακτική της άσκηση στο Γκντάνσκ της Πολωνίας και συγκεκριμένα στο Museum of the Second World War. Εκεί είχε την ευκαιρία να απασχοληθεί σε διαφορετικά τμήματα του μουσείου, όπως στο τμήμα των εκθέσεων όπου συμμετείχε στον προγραμματισμό μιας νέας περιοδικής έκθεσης. Ταυτόχρονα, κατά την παραμονή […]

Η φοιτήτρια μας Κατερίνα Φράγκου πραγματοποίησε την περίοδο Σεπτεμβρίου-Νοεμβρίου 2018 την πρακτική της άσκηση στο Γκντάνσκ της Πολωνίας και συγκεκριμένα στο Museum of the Second World War. Εκεί είχε την ευκαιρία να απασχοληθεί σε διαφορετικά τμήματα του μουσείου, όπως στο τμήμα των εκθέσεων όπου συμμετείχε στον προγραμματισμό μιας νέας περιοδικής έκθεσης. Ταυτόχρονα, κατά την παραμονή της στο πολιτιστικό τμήμα ενεπλάκη στην οργάνωση πολιτιστικών εκδηλώσεων και διεθνών projects του μουσείου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το μουσείο : https://muzeum1939.pl/en