Από το Λεύκωμα του Ασύλου του Παιδιού

Το ΔΠΜΣ Μουσειολογία-Διαχείριση Πολιτισμού του κύκλου σπουδών 2014-2016, στο πλαίσιο στων εκπαιδευτικών και κοινωνικών δραστηριοτήτων οργάνωσε, σε συνεργασία με το Άσυλο του Παιδιού και την Πρόεδρο κ. Μ. Ευθυμιάδη, στους χώρους του την παραλαβή και τεκμηρίωση παιδικών παιχνιδιών που προορίζονται για το μελλοντικό μουσείο παιχνιδιού του Ασύλου. Για κάθε αντικείμενο συστήθηκαν ειδικές καρτέλες τεκμηρίωσης οι οποίες […]

Για κάθε αντικείμενο συστήθηκαν ειδικές καρτέλες τεκμηρίωσης οι οποίες παραδόθηκαν στο Άσυλο για τη συνέχεια της προσπάθειας συγκέντρωσης παιχνιδιών πάνω στη βάση κοινών κανόνων συγκέντρωσης και τεκμηρίωσης μουσειακού υλικού.