Τελική παρουσίαση άσκησης σχεδιασμού β’ εξαμήνου – Κύκλος 2019-21

Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση του επανασχεδιασμού του Μουσείου της Ιστορίας των Ολυμπιακών Αγώνων της Αρχαιότητας στην Αρχαία Ολυμπία από τις 4 διεπιστημονικές ομάδες των μεταπτυχιακών φοιτητών μας. Ένα απαιτητικότατο εργαστήριο, που η συγκινητική και αφοσιωμένη συμμετοχή των φοιτητών έδωσε εξαιρετικά και πέρα από κάθε προσδοκία αποτελέσματα. Και μάλιστα σε συνθήκες εγκλεισμού. Οι φοιτητές έμαθαν να βλέπουν […]

Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση του επανασχεδιασμού του Μουσείου της Ιστορίας των Ολυμπιακών Αγώνων της Αρχαιότητας στην Αρχαία Ολυμπία από τις 4 διεπιστημονικές ομάδες των μεταπτυχιακών φοιτητών μας. Ένα απαιτητικότατο εργαστήριο, που η συγκινητική και αφοσιωμένη συμμετοχή των φοιτητών έδωσε εξαιρετικά και πέρα από κάθε προσδοκία αποτελέσματα. Και μάλιστα σε συνθήκες εγκλεισμού. Οι φοιτητές έμαθαν να βλέπουν πίσω και πέρα και πάνω από τα αντικείμενα, να τα ερμηνεύουν, αλλά και να τα εκθέτουν και για τις δικές τους αισθητικές ποιότητες μαζί με τις νοηματικές αναγωγές τους. Σπουδαίο επίτευγμα για το μόλις Β εξάμηνο σπουδών τους. Ευχαριστούμε από καρδιάς τον αρχαιολόγο της Εφορείας Αρχαιοτήτων Ηλείας κ. Κ. Αντωνόπουλο και την προϊσταμένη κ. Κόλλια. Χωρίς την βοήθειά τους τίποτα δεν θα είχε ξεκινήσει. ΟΜΑΔΑ Α:
ΟΜΑΔΑ Β:
ΟΜΑΔΑ Γ: