Τελευταίο μάθημα στο Μουσείο Οίνου Γεροβασιλείου – κύκλος 2021-2023

Τελευταίο μάθημα για φέτος στο Κτήμα και το Μουσείο Οίνου Γεροβασιλείου, τελευταίο μάθημα για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές μας πριν αφοσιωθούν στις πρακτικές και τις διπλωματικές τους. Μιλήσαμε, στη σκιά του πλατάνου, για την καλλιέργεια του αμπελιού και την παραγωγή του κρασιού στην Ελλάδα, επισκεφθήκαμε το οινοποιείο και ξεναγηθήκαμε στο Μουσείο Οίνου και τις συλλογές του. […]

Τελευταίο μάθημα για φέτος στο Κτήμα και το Μουσείο Οίνου Γεροβασιλείου, τελευταίο μάθημα για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές μας πριν αφοσιωθούν στις πρακτικές και τις διπλωματικές τους. Μιλήσαμε, στη σκιά του πλατάνου, για την καλλιέργεια του αμπελιού και την παραγωγή του κρασιού στην Ελλάδα, επισκεφθήκαμε το οινοποιείο και ξεναγηθήκαμε στο Μουσείο Οίνου και τις συλλογές του. Ευχαριστούμε για την υποδοχή και την ξενάγηση τον κ. Θρασύβουλο Γιάντση, οινολόγο και την κ. Μαγδαληνή Λειβαδιώτη, μουσειολόγο.

Πριν αποχωριστούμε φάγαμε τα χειροποίητα φαγάκια μας και τα συνοδεύσαμε με κρασάκι κερασμένο από τον Βαγγέλη και τη Σόνια Γεροβασιλείου.

Τους ευχαριστούμε όλους και τους αποχαιρετούμε.